Zastanawialiście się kiedyś nad tym, żeby wybrać się na Masaż tantryczny, bo słyszeliście o nim wiele interesujących, ale jednocześnie sprzecznych informacji, które budzą Waszą ciekawość, ale nie wzbudzają Waszego zaufania?

Jest wiele mitów i niedopowiedzeń na temat tego niezwykle intrygującego rodzaju pracy z ciałem. Jego nazwa wykorzystywana jest często przez osoby wykonujące masaż erotyczny, jednak wiele się mówi o jego niezwykłości, duchowości i świątynności.

Skąd pochodzi i czym jest masaż tantryczny?

Zatem o co w tym wszystkim chodzi? Masaż ten wywodzi się od słowa “tantra”, które oznaczało “tkanie, rozszerzanie” i starych tekstów filozoficzno-duchowych, pochodzących z tantryzmu indyjskego czy buddyjskiego, które zawierały opisy praktyk, mających min. na celu rozwój człowieka, poszerzanie świadomości, prowadzące do oświecenia.

Trudno jest dziś określić jaką formę miał kiedyś masaż tantryczny i pod jaką nazwą występował pierwotnie. Jedno jest pewne, że wywodzi
się on z kultur, w których praca z ciałem za pomocą dotyku miała wielką wagę.

Został on przywieziony do Europy i można powiedzieć, że tutaj został
spopularyzowany i ewoluował jako masaż tantryczny, czy neotantryczny, obejmujący pracę z ciałem na wielu poziomach: fizycznym, mentalnym i energetycznym.

Jego celem jest szeroko pojęta transformacja w przestrzeni serca poprzez ciało, prowadząca do oczyszczenia, czy uzdrowienia człowieka. Obejmuje on pracę z nagością, energią życiową, pracę z częściami intymnymi, z całym ciałem, w którym mogą być ukryte lęki, traumy z przeszłości, niewypowiedziane emocje, wynikające z założeń, programów społecznych, dziedziczonych schematów rodzinnych, które blokują rozwój i zaburzają funkcje życiowe człowieka.

Z punktu widzenia osoby, która nigdy nie doświadczyła masażu tantrycznego, często trudno podjąć decyzję, żeby wybrać się na taki masaż, ponieważ jest to dość intymny rodzaj pracy z ciałem, na który żeby się zdecydować, należy przełamać schematy związane z autokrytyką i obawami narzuconymi z zewnątrz. Krok w nieznane i
nieznajomość osoby, która będzie prowadziła sesje dodatkowo podsycają
niepewność.

Warto jednak się przełamać i zrobić pierwszy krok. Rozmowa telefoniczna, czy wymiana maili z osobą, prowadzącą sesję, może rozwiać wątpliwości i sprawić, że zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Najlepiej zacząć od delikatnych sesji, żeby w bezpieczny dla siebie sposób, sprawdzić na ile nam to odpowiada.

Krok 1. Zmysły Szeroko Otwarte

Podstawowa sesja dla początkujących, wprowadzająca w świat masażu tantrycznego, zawierająca Rytuał harmonizujący ciało i przygotowujący je do pracy. Podczas masażu mamy okazję oswoić się z nagością, intymnością i pozwolić sobie na odczuwanie przyjemności w całym ciele.

Sesja ta jest niezwykle piękną formą oddania hołdu osobie otrzymującej masaż, podczas którego łączy się i równoważy energię żeńską i męska. “Zmysłów…” można doświadczać wielokrotnie i każda sesja wydaje się być inna, dopóki nie będziemy gotowi na kolejny krok.

Kobieta jest masowana piórkiem podczas masażu tantrycznego

Krok 2. Masaż Kaszmirski

Masaż kaszmirski ukierunkowany jest na budzenie energii życiowej, odczuwanie przyjemności, a jego wyjątkowość polega na wprowadzeniu nas w bezinteresowna bliskość cielesną – otulenie ciała. Owa bliskość daje pole możliwości do pozbycia się: negatywnych skojarzeń z nią związanych, obaw zaprogramowanych przez ogół norm społecznych, barier związanych z przynależnością płciową, cielesną i zależnością partnerską.

Sesja ta jest nauką przyjmowania dotyku, przyzwalania na bliskość bez poczucia winy, autokrytyki i czerpania z niej przyjemności. Kiedy poczujemy, że jesteśmy w pełni zintegrowani z odczuwaniem przyjemności, możemy pozwolić sobie na sesje, prowadzące do uzdrowienia.

Tantra, pozycja Yab Yum.

Krok 3. Taniec Ognistego Węża

Rytuał masażu, ukierunkowany na uzdrawianie. Można do niego przystąpić po sesjach harmonizujących, wprowadzających w świat masażu tantrycznego (Zmysły…, Kaszmir), po przepracowaniu barier, związanych z nagością, intymnością czy bliskością. Sesja wężowa polega na wejściu w energię wężową, zaproszeniu i przyjęciu naszego wewnętrznego aspektu zwierzęcego, który został wyparty, odrzucony, uznany za zły czy nieodpowiedni w procesie udomowienia społecznego.

W masażu tym chodzi o to, aby zmierzyć się ze swoją wyparta częścią, budząca często negatywne skojarzenia, aby ją przyjąć w sercu i zaakceptować jako część naszego istnienia, która staje się czymś co nam służy, a nie przeszkadza. Żeby dać
wypowiedzieć się niewypowiedzianemu, aby mogło odejść. Wtedy oczyszczeni, wolni od lęków, stajemy w pełni wewnętrznej mocy i w kreacji istnienia. Sesja obejmuje masaż części intymnych wraz z oczyszczaniem czakr.

Masażysta w trakcie wykonywania tantrycznego masażu taniec ognistego węża masuje klientkę.

Krok 4. Narodziny Smoka

Rytuał masażu ukierunkowany na uzdrawianie. Jest to akt transformacji, porównywalny do przeobrażenia poczwarki w motyla, śmierci starego i narodzenia się nowej jakości, zwolnienia miejsca w wewnętrznej przestrzeni, zanurzenia się w pustce, aby mógł potem objąć ją powiew świeżości. Tutaj strach ustępuje odwadze i wewnętrznej mocy kreacji. Rodzimy się na nowo zsynchronizowani ze swoim zwierzęcym aspektem.

Po transformacji w sercu rodzi się w nas energia smocza, dla której obawy, lęki, czy różne przeszkody psychiczne odeszły w zapomnienie. Smok, który stoi w pełni mocy, który wypala to co zbędne, aby pojawiło się nowe życie.Przed każdą sesją, w trakcie rozmowy wstępnej określa się cel i granice fizyczne w masażu. Istnieje możliwość zawężania granic fizycznych podczas trwania sesji w myśl zasady nienadużywania się.

Kobieta leży na materacu przykryta chustą, masażysta trzymając za dłonie rozpościera ręce kobiety w trakcie masażu tantrycznego

Zapraszam na indywidualne sesje masażu stanowiące części składowe Holistycznego Programu Masażu Tantrycznego: Zmysły Szeroko Otwarte, Masaż Kaszmirski, Masaż Joni, Taniec Ognistego Węża, Narodziny Smoka.

Najbliższe Szkolenia i Kursy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bierząco z aktualnymi informacjami na temat kursów, aktualnymi artykułami oraz podcastami.

You have Successfully Subscribed!

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera i nie przegap aktualnych artykułów, podcastów i informacji o kursach masażowych.

You have Successfully Subscribed!