Zastanawialiście się kiedyś nad tym, żeby wybrać się na Masaż tantryczny, bo słyszeliście o nim wiele interesujących, ale jednocześnie sprzecznych informacji, które budzą Waszą ciekawość, ale nie wzbudzają Waszego zaufania?

Jest wiele mitów i niedopowiedzeń na temat tego niezwykle intrygującego rodzaju pracy z ciałem. Jego nazwa wykorzystywana jest często przez osoby wykonujące masaż erotyczny, jednak wiele się mówi o jego niezwykłości, duchowości i świątynności.

Skąd pochodzi i czym jest masaż tantryczny?

Zatem o co w tym wszystkim chodzi? Masaż ten wywodzi się od słowa “tantra”, które oznaczało “tkanie, rozszerzanie” i starych tekstów filozoficzno-duchowych, pochodzących z tantryzmu indyjskego czy buddyjskiego, które zawierały opisy praktyk, mających min. na celu rozwój człowieka, poszerzanie świadomości, prowadzące do oświecenia.

Trudno jest dziś określić jaką formę miał kiedyś masaż tantryczny i pod jaką nazwą występował pierwotnie. Jedno jest pewne, że wywodzi
się on z kultur, w których praca z ciałem za pomocą dotyku miała wielką wagę.

Został on przywieziony do Europy i można powiedzieć, że tutaj został
spopularyzowany i ewoluował jako masaż tantryczny, czy neotantryczny, obejmujący pracę z ciałem na wielu poziomach: fizycznym, mentalnym i energetycznym.

Jego celem jest szeroko pojęta transformacja w przestrzeni serca poprzez ciało, prowadząca do oczyszczenia, czy uzdrowienia człowieka. Obejmuje on pracę z nagością, energią życiową, pracę z częściami intymnymi, z całym ciałem, w którym mogą być ukryte lęki, traumy z przeszłości, niewypowiedziane emocje, wynikające z założeń, programów społecznych, dziedziczonych schematów rodzinnych, które blokują rozwój i zaburzają funkcje życiowe człowieka.

Z punktu widzenia osoby, która nigdy nie doświadczyła masażu tantrycznego, często trudno podjąć decyzję, żeby wybrać się na taki masaż, ponieważ jest to dość intymny rodzaj pracy z ciałem, na który żeby się zdecydować, należy przełamać schematy związane z autokrytyką i obawami narzuconymi z zewnątrz. Krok w nieznane i
nieznajomość osoby, która będzie prowadziła sesje dodatkowo podsycają
niepewność.

Warto jednak się przełamać i zrobić pierwszy krok. Rozmowa telefoniczna, czy wymiana maili z osobą, prowadzącą sesję, może rozwiać wątpliwości i sprawić, że zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Najlepiej zacząć od delikatnych sesji, żeby w bezpieczny dla siebie sposób, sprawdzić na ile nam to odpowiada.

Krok 1. Zmysły Szeroko Otwarte

Podstawowa sesja dla początkujących, wprowadzająca w świat masażu tantrycznego, zawierająca Rytuał harmonizujący ciało i przygotowujący je do pracy. Podczas masażu mamy okazję oswoić się z nagością, intymnością i pozwolić sobie na odczuwanie przyjemności w całym ciele. Sesja ta jest niezwykle piękną formą oddania hołdu osobie otrzymującej masaż, podczas którego łączy się i równoważy energię żeńską i męska. “Zmysłów…” można doświadczać wielokrotnie i każda sesja wydaje się być inna, dopóki nie będziemy gotowi na kolejny krok.

Krok 2. Masaż Kaszmirski

Masaż kaszmirski ukierunkowany jest na budzenie energii życiowej, odczuwanie przyjemności, a jego wyjątkowość polega na wprowadzeniu nas w bezinteresowna bliskość cielesną – otulenie ciała. Owa bliskość daje pole możliwości do pozbycia się: negatywnych skojarzeń z nią związanych, obaw zaprogramowanych przez ogół norm społecznych, barier związanych z przynależnością płciową, cielesną i zależnością partnerską.

Sesja ta jest nauką przyjmowania dotyku, przyzwalania na bliskość bez poczucia winy, autokrytyki i czerpania z niej przyjemności. Kiedy poczujemy, że jesteśmy w pełni zintegrowani z odczuwaniem przyjemności, możemy pozwolić sobie na sesje, prowadzące do uzdrowienia.

warsztat-masazu-dla-par-bydgoszcz-kahi

Krok 3. Taniec Ognistego Węża

Rytuał masażu, ukierunkowany na uzdrawianie. Można do niego przystąpić po sesjach harmonizujących, wprowadzających w świat masażu tantrycznego (Zmysły…, Kaszmir), po przepracowaniu barier, związanych z nagością, intymnością czy bliskością. Sesja wężowa polega na wejściu w energię wężową, zaproszeniu i przyjęciu naszego wewnętrznego aspektu zwierzęcego, który został wyparty, odrzucony, uznany za zły czy nieodpowiedni w procesie udomowienia społecznego.

W masażu tym chodzi o to, aby zmierzyć się ze swoją wyparta częścią, budząca często negatywne skojarzenia, aby ją przyjąć w sercu i zaakceptować jako część naszego istnienia, która staje się czymś co nam służy, a nie przeszkadza. Żeby dać
wypowiedzieć się niewypowiedzianemu, aby mogło odejść. Wtedy oczyszczeni, wolni od lęków, stajemy w pełni wewnętrznej mocy i w kreacji istnienia. Sesja obejmuje masaż części intymnych wraz z oczyszczaniem czakr.

Krok 4. Narodziny Smoka

Rytuał masażu ukierunkowany na uzdrawianie. Jest to akt transformacji,
porównywalny do przeobrażenia poczwarki w motyla, śmierci starego i narodzenia się nowej jakości, zwolnienia miejsca w wewnętrznej przestrzeni, zanurzenia się w pustce, aby mógł potem objąć ją powiew świeżości. Tutaj strach ustępuje odwadze i wewnętrznej mocy kreacji. Rodzimy się na nowo zsynchronizowani ze swoim zwierzęcym aspektem.

Po transformacji w sercu rodzi się w nas energia smocza, dla której obawy, lęki, czy różne przeszkody psychiczne odeszły w zapomnienie. Smok, który stoi w pełni mocy, który wypala to co zbędne, aby pojawiło się nowe życie.

Przed każdą sesją, w trakcie rozmowy wstępnej określa się cel i granice fizyczne w masażu. Istnieje możliwość zawężania granic fizycznych podczas trwania sesji w myśl zasady nienadużywania się.

masaz-tantryczny-kahi-piotr-blue

Zapraszam na indywidualne sesje masażu stanowiące części składowe Holistycznego Programu Masażu Tantrycznego: Zmysły Szeroko Otwarte, Masaż Kaszmirski, Masaż Joni, Taniec Ognistego Węża, Narodziny Smoka.