Nagość w masażu Lomi Lomi.

Jak wiemy masaż Lomi Lomi Nui, pochodzi z Hawajów i też tam jest znacznie cieplej niż np. w Polsce.Wiemy też doskonale o tym, a może nie wszyscy wiedzą doskonale o tym, że […]

Jak wiemy masaż Lomi Lomi Nui, pochodzi z Hawajów i też tam jest znacznie cieplej niż np. w Polsce.
Wiemy też doskonale o tym, a może nie wszyscy wiedzą doskonale o tym, że w zasadzie masaż był wykonywany nago i niepotrzebna była do wykonywania tego masażu żadna chusta, która okrywała ciało.
Innym powodem była kultura Hawajczyków, zupełnie inna niż nasza. Hawajczycy nie mieli kłopotów i problemów z nagością.

Wiemy też doskonale, że masaż Lomi Lomi, który jest nauczany w Polsce, a także w Europie, nauczany jest w wersji z chustą. Oczywiście forma masażu z chustą lub ręcznikiem okrywającym miejsca intymne lub bez jest jak najbardziej w porządku. Granice i zasady przyjmowania, dawania masażu należą do osób zainteresowanych daną sesją.

Moje pierwsze kroki kursie masażu Lomi Lomi Nui.

Szczerze, miałem kiedyś taki kłopot na jednym z kursów w zasadzie na pierwszym moim kursie masażu Lomi Lomi, na którym uczyłem się masować.
Kiedy położyłem się na stole do masażu i oczywiście byłem okryty chustą. Naturalnie zerkałem w pewnych momentach, kiedy kursanci poruszali moimi nogami na lewo i prawo, zerkałem, czy czasem spod tej chusty mi coś nie wypada.

Wtedy jeszcze byłem na zupełnie innym etapie mojej drogi. Ponieważ czułem, że niekoniecznie chce się pokazywać cały nagi i niekoniecznie chciałbym, żeby moje całe nagie ciało było na wierzchu. W związku, z czym był to dla mnie problem.

Natomiast teraz już zupełnie do tej nagości inaczej podchodzę. Rozumiem doskonale klientów, którzy nigdy nie mieli okazji doświadczyć takiego masażu w nagości i też potrzebują tę nagość swoją zaakceptować i przyjąć, uszanować.

Po co kładziemy się nago nawet pod chustą?

Chciałbym tu odpowiedzieć na pytanie, po co kładziemy się nago nawet pod chustą?
Masaż hawajski technicznie jest trudny do wykonania, nawet jak położymy się na stole do masażu w majtkach. Ponieważ ruch główny przez całe ciało, czyli przez plecy, pośladek i przez nogę, może powodować, że masażysta będzie usuwał majtki.
W związku, z czym będziemy się czuli niezbyt komfortowo, gorzej niż leżąc nago.

Będąc nago, możemy się zbliżyć do naszej nagości w sposób bezpieczny i okryty, zobaczyć jak się czujemy. Przede wszystkim możemy ukochać swoje ciało, pokazać swoje ciało światu, zobaczyć, że w tej nagości nie ma nic złego, że ta nagość jest przez nas objęta, że ta nagość jest przez nas ukochana, że nasze ciało jest przyjęte takie, jakie jest w danym momencie.

Po co to jest?

To jest po to, żebyśmy mogli zmienić swoje nastawienie do nagości, żebyśmy mogli się przyjąć w takiej formie, w jakiej jesteśmy ze swoim ciałem. Ukochać to ciało i powiedzieć okej, ja jestem nago i nieważne jest to, że mam coś za duże lub za chude, lub gdzieś mi coś zwisa.

Po prostu zwracam się do swojego ciała z życzliwością i troską, może pierwszy raz w życiu.

Kocham cię i obejmuję cię z tym, czym jesteś.

Dopiero wtedy, kiedy ja jestem w stanie doświadczyć nagości, to wtedy moje ciało odpowiada i się zmienia. Ja się zmieniam. Zmienia się też moje ciało.

Dla mnie osobiście wykonywanie masażu Lomi Lomi z chustą jest pewnego rodzaju trudnością i myślę, że też trudnością dla wielu masażystów.
Pomimo tego, że mam dość spore doświadczenie z masażem Lomi Lomi, to jednak cały czas operowanie chustą w trakcie masażu wybija mnie z rytmu.

Na szczęście mam takich klientów, dla których nagość nie jest kłopotem i coraz częściej, klienci kładą się na stole do masażu nago. Dlatego, że widzą, że ten masaż płynie zupełnie inaczej.

Wtedy moje ręce są właśnie w pewnego rodzaju tańcu, który się nie kończy i nie jest przerywany. Przestawianie chusty na lewo i prawo tylko ten taniec przerywa.
W zasadzie klienci, którzy leżą na takim stole nago, mogą przyjąć swoje ciało w całości, czyli tak jak to robili Hawajczycy.

Kiedy leżymy na stole nago, to wtedy zaczyna się dokonywać transformacja związana, chociażby z przekonaniami na temat własnego ciała. Jego nieakceptowaniem lub doświadczenia jego osądu. W nagości mają okazje wypłynąć różne trudne aspekty naszego życia w sposób bezpieczny.

Obawy przed masażem Lomi Lomi Nui.

Naturalnie jest mieć obawy przed masażem, że ktoś może przekroczyć nasze granice. Możemy czuć lęk czy wstyd. Mogą pojawiać się myśli „co ktoś o mnie pomyśli, jak będę leżał/a nagi/a.
Kiedy zbliżymy się do obaw i lęków zaczną one się zmieniać powoli. Zacznie się zmieniać nasze nastawienie do ciała.

Będziemy wstanie zobaczyć, że tu nie chodzi o żadne pożądanie, erotykę, że tu chodzi tak naprawę o ukochanie.

Po prostu ukochanie i o objęcie własnego ciała.

Życzę Wam, żebyście mieli takich klientów, którzy z pełną świadomością i z pełną odpowiedzialnością i z pełnym zaufaniem położą się na Waszym stole do masażu.
Jako masażyści będziecie mogli płynąć w tym masażu i wtedy ten masaż ma zupełnie inny wymiar.

Najbliższe Szkolenia i Kursy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera i nie przegap aktualnych artykułów, podcastów i informacji o kursach masażowych.

You have Successfully Subscribed!