Masaż Lomi Lomi Nui, usługa czy służenie?

Przychodzi klient do masażysty i mówi, że bolą plecy, a zwłaszcza dolny odcinek kręgosłupa, a także szyja. I prosi masażysty, żeby zajął się tymi częściami jego pleców, bo twierdzi, że […]


Przychodzi klient do masażysty i mówi, że bolą plecy, a zwłaszcza dolny odcinek kręgosłupa, a także szyja. I prosi masażysty, żeby zajął się tymi częściami jego pleców, bo twierdzi, że w ten sposób masażysta ulży jego cierpieniom i masażysta podejmuje się masażu.

Oczywiście masuje dolny odcinek pleców, a także szyje i radzi klientowi, aby przeszedł na następną wizytę za około tydzień, a najlepiej jak najszybciej, żeby te sesje były w równych odstępach i żeby ten masaż był na tyle skuteczny, żeby w ogóle pomógł. Klient przychodzi na następną wizytę. Masażysta wykonuje ten sam masaż, masuje dolny odcinek pleców i szyję.

Kiedy przychodzi do następnej wizyty, klient się nie pojawia. Nie pojawia się dlatego, że stwierdził, że usługa masażu była nieskuteczna. No i masaż mu nie pomógł. I to nie tędy droga.

Jest to przykład typowego działania z poziomu głowy i typowego służenia klientowi.
Ponieważ masażysta dokładnie wykonał polecenia, o które prosił go klient.
Więc po prostu służył mu, nie kierując się w ogóle żadną swoją intuicją, jakimś swoim doświadczeniem, nie próbując poszerzyć zakres swojej pracy, ponieważ chciał wykonać masaż w taki sposób, w jaki życzył sobie tego klient.

Życzenia w masażu Lomi Lomi Nui?

W przypadku masażu Lomi Lomi moim zdaniem nie ma miejsca na takie życzenia.
Masażysta Lomi Lomi wysłuchuje klienta i zwraca uwagę na to, co on mówi. Natomiast nie wykonuje poleceń klienta.

Sugerowanie się tym, co klient mówi z poziomu głowy, może być pewnego rodzaju pułapką. Najczęściej taką pułapką jest, ponieważ w momencie, kiedy masażysta wykonuje polecenie klienta, on temu klientowi służy.

Masaż Lomi Lomi nie jest służeniem tylko usługą.

Polega to na tym, że nigdy nie wykonujemy poleceń klienta. Podstawą pracy w Lomi Lomi jest prowadzenie, czyli przepływ. Masaż Lomi Lomi cechuje się swoją płynnością, masażysta wsłuchuje się w ciało klienta w trakcie masażu.

Więc w momencie, kiedy podejmujemy się tej pracy. Wykonujemy masaż zgodnie z tym, jak prowadzi nas ciało klienta. Jak prowadzi mnie ciało masażysty. Jak jesteśmy prowadzeni w tym połączeniu z klientem i dopiero wtedy taki masaż jest skuteczny.

Nie pracujemy z poziomu głowy.

Czyli pracujemy w pełnym zaufaniu do tego, co do nas przychodzi. Właśnie wtedy następuje uzdrowienie i okazuje się, że nawet masażysta Lomi Lomi nieświadomie dochodzi do miejsca, gdzie tkwi przyczyna bólu.

Często tak jest, że wystarczy jeden masaż, aby minął ból, na który narzeka wcześniej klient.

Życzę Wam takich sesji, abyście poczuli totalną wolność i abyście mogli płynąć, zgodnie z tym, co Wam podpowiada Wasze serce i jak was prowadzi istota, która przyszła do was na masaż.

Wtedy wykonujecie rdzenny i tradycyjny masaż Lomi Lomi, a nie masaż klasyczny, który przypomina masaż Lomi Lomi.

Aloha

Najbliższe Szkolenia i Kursy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bierząco z aktualnymi informacjami na temat kursów, aktualnymi artykułami oraz podcastami.

You have Successfully Subscribed!

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera i nie przegap aktualnych artykułów, podcastów i informacji o kursach masażowych.

You have Successfully Subscribed!