Masaż Lomi Lomi a Wolność

Lomi Lomi to fascynująca hawajska technika masażu, wyróżniająca się swymi płynnymi ruchami. Delikatne, rytmiczne ruchy masażysty wprowadzają nas w stan głębokiego relaksu, niwelując stres i zwiększając poczucie dobrostanu. Wyjątkowy charakter […]

Lomi Lomi to fascynująca hawajska technika masażu, wyróżniająca się swymi płynnymi ruchami. Delikatne, rytmiczne ruchy masażysty wprowadzają nas w stan głębokiego relaksu, niwelując stres i zwiększając poczucie dobrostanu. Wyjątkowy charakter masażu Lomi Lomi sprawia, że przekracza on granice języka i techniki, stając się wyjątkowym doświadczeniem, niełatwym do zrozumienia dla osób, które nie obcowały z dawną kulturą hawajską.

Czy w masażu Lomi Lomi ważniejsza jest intuicja, czy technika?

Pewnego razu ktoś zasugerował mi, że masaż Lomi Lomi powinien być ściśle ustrukturyzowany, a łączenie go z innymi technikami jest nieodpowiednie. Moje doświadczenia i czas pokazały, że tak rygorystyczne trzymanie się techniki, jest tak naprawdę ucieczką od dojrzałości i wolności. Nie zaprzeczam, że technika jest ważna – oczywiście, że jest, zwłaszcza na początkowym etapie nauki tego masażu. Buduje to naszą pewność siebie i zrozumienie, jest to swojego rodzaju proces dojrzewania do czegoś więcej, czym w istocie masaż Lomi Lomi jest.

W pewnym momencie dojrzewamy do tego, by przejść poza technikę. Uświadamiamy sobie, że w procesie uzdrawiania sama technika nie wystarcza. Technika była naszym wsparciem i punktem odniesienia na drodze do wolności. W końcu jednak zaczyna nas ograniczać i odciągać od intuicji oraz zaufania temu, co płynie. Kiedy nauczymy się ufać intuicji, staniemy się pomostem dla naszego klienta w drodze do uzdrowienia.

Płynąć z nurtem.

Gdy w trakcie masażu pojawia się nietypowy ruch, nie należy zastanawiać się nad tym, czy używa się właściwych technik. Ważne jest, aby zaufać temu, co płynie przez ręce (serce) i oddać się w pełni procesowi, który prowadzi klienta do uzdrowienia.

Kluczem do jakości masażu Lomi Lomi nie jest sama technika, ale obecność masażysty, energetyczne połączenie między źródłem a osobą, która przyszła na masaż. Pełnimy tutaj rolę świadków procesu i pozwalamy się mu zadziać. Nasza obecność i przyzwolenie jest kluczowe dla klienta i jego uzdrowienia.

Osiąganie wolności w praktyce Lomi Lomi.

Ukończenie kursu masażu Lomi Lomi to moment, gdy łączymy zdobyte umiejętności z naszymi indywidualnymi zdolnościami. Po zakończeniu szkolenia stajemy się przewodnikami zarówno dla siebie, jak i dla osób, które zgłaszają się do nas po masaż.

Nie zawsze to następuje natychmiast po kursie, często potrzebujemy dodatkowej praktyki i przypomnienia sobie technik. Bywa, że musimy przejść własną drogę i proces rozwoju. Gdy nadejdzie ten moment, zaufaj i płyń.

Moment przejścia do wolności.

Praktykujący masaż Lomi Lomi, dążący do bardziej intuicyjnego podejścia, mogą napotkać na lęki, obawy, a czasem nawet silny opór. Warto zdawać sobie sprawę, że takie uczucia są naturalne, gdy opuszczamy naszą strefę komfortu. Uświadomienie sobie, że te obawy są naturalne, pozwala przekształcić je w siłę i motywację do dalszego rozwoju.

Podążając ścieżką intuicji, dajemy sobie przestrzeń na eksplorowanie naszych umiejętności, ucząc się jednocześnie, jak wprowadzać klientów w stan głębokiego relaksu. Z czasem nabieramy większego zaufania do naszych intuicyjnych zdolności, co pozwala nam dawać jeszcze skuteczniejsze sesje masażu Lomi Lomi.

Najbliższe Szkolenia i Kursy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera i nie przegap aktualnych artykułów, podcastów i informacji o kursach masażowych.

You have Successfully Subscribed!