Zaćmienie umysłu w trakcie masażu tantrycznego

Mam bańki. Mam stół. Olej. Przeczytałem i skrupulatnie odtworzyłem w głowie instrukcję ruchów. Jadę. Jest pierwsza klientka chętna na masaż bańką chińską. Łydka. Udo z tyłu, udo z przodu.-Proszę się […]

Mam bańki. Mam stół. Olej. Przeczytałem i skrupulatnie odtworzyłem w głowie instrukcję ruchów. Jadę. Jest pierwsza klientka chętna na masaż bańką chińską. Łydka. Udo z tyłu, udo z przodu.
-Proszę się położyć na brzuchu.
Zawijam górną część ręcznika za jednorazowe slipy. Odsłaniam pośladek. Rozprowadzam olej. Masuję. Poprawiam ręcznik, żeby nie odsłonił bruzdy międzypośladkowej. Pośladek. Nakładam bańkę i przesuwam po skórze. Ręcznik się roluje. Zaraz coś odsłoni. Zabezpieczam. Przecieram pot z czoła. Pośladek. Głęboki oddech. Masuję. Pośladek. Jaki kształt… Ideał… Wróć. Oddech. Co się dzieje? Masuję… Kropla potu spada mi z czoła. Wstrzymuje oddech. Uff….! Opadła na ręcznik. Przecieram czoło. Oddech. Pośladek, pośladek… Wróć! Masuję…

Zaćmienie umysłu

W trakcie nauki masażu, zwłaszcza takiego, gdzie pojawia się nagość, która w naszej części świata nie jest czymś codziennym, a wręcz przeciwnie i wywołuje różne emocje, mogą zdarzać się sytuacje niespodziewanie trudne. Widok odsłoniętych części ciała, które zwykle bywają zasłonięte, a potem praca z nimi wymaga niejednokrotnie przełamania, wejścia w doświadczenie. Może to wywołać przeróżne reakcje łącznie z tymi, których nawet się nie spodziewamy. Jednak bez podjęcia próby nie możemy przewidzieć, czy jesteśmy w stanie to objąć.

Choć Ci, którzy decydują się na naukę masażu tantrycznego mają świadomość, dojrzałość życiową, czy gotowość do podjęcia nauki, często nie wiedzą do końca co ich czeka. Kiedy do nagości dołącza uważny dotyk i w tym samym czasie pojawia się energia seksualna to bywają momenty kiedy osoby dające masaż odlatują. Mam na myśli efekt zamrożenia, zassania przez energię, utratę świadomości czy obecności w “tu i teraz”. Można to zaobserwować zwłaszcza u osób, które uczą się masażu tantrycznego i osób mających z nim małą praktykę. Kiedy następuje zjawisko utraty świadomości zwiększa się ryzyko przekroczeń. Zamrożony masażysta nie ma świadomości tego co robi. Kiedy odbiorca masażu wychwyci to zdarzenie i zaznaczy mu granice oświadczając mu fakt przekroczenia, ten jest często tym zaskoczony a nierzadko bywa tym faktem urażony, ponieważ nie miał intencji przekroczenia. Jego działanie w nieobecności wynika z przesytu wrażeń, przepełnienia ilością energii, jej częstotliwości jaka przepływa przez jego ciało, co jest sytuacją dla niego nową wymagającą czasu i praktyki.
Dodatkową przeszkodą jest stosunkowo niski poziom ogólnospołecznej świadomości seksualnej, wynikający z braku edukacji, zawężający ją do prokreacji i zabaw łóżkowych. Trywializujący jej wielopoziomową rolę oddziaływania.

Rola edukacji

Pomocna w tych sytuacjach jest edukacja w zakresie praktyk dotykowych w parach nastawionych na utrzymanie obecności i uważności, medytacje, ćwiczenia oddechowe, czy sama praktyka masażu tantrycznego, co dla osób nie planujących zajmować się nim zawodowo może posłużyć jako atut w komunikacji interpersonalnej czy intymnej. Może to wprowadzić i rozwinąć nowe jakości do relacji przeżywających stagnację czy funkcjonujących w nieporozumieniach.

Najbliższe Szkolenia i Kursy

1 komentarz

  1. Monika

    Tak widziałam to…
    Mam inny poziom świadomości i nauka przyszła mi z łatwością. Masaż jest piękny, uświadamiający jak zmieniło się nasze podejście do bliskości po pandemi. Ludziom brakuje dotyku, zwykłego poklepania “dobra robota”, czy “miło Cię widzieć”.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bierząco z aktualnymi informacjami na temat kursów, aktualnymi artykułami oraz podcastami.

You have Successfully Subscribed!

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera i nie przegap aktualnych artykułów, podcastów i informacji o kursach masażowych.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!