ŚWIĄTYNNY masaż Lomi Lomi Nui. Co czyni go tak WYJĄTKOWYM?

 Dziś chciałbym napisać o tym, co to znaczy, że masaż hawajski jest masażem świątynnym. Historia pokazuje, że masaż hawajski Lomi Lomi był dawno temu wykonywany w tak zwanych kamiennych świątyniach, […]

 Dziś chciałbym napisać o tym, co to znaczy, że masaż hawajski jest masażem świątynnym. Historia pokazuje, że masaż hawajski Lomi Lomi był dawno temu wykonywany w tak zwanych kamiennych świątyniach, które były oddalone od zgiełku publicznego.

Świątynie były ukryte daleko w górach i tam też wykonywany był tzw. rytuał świątynny Lomi Lomi, któremu byli poddawani, władcy, osoby wyżej postawione w hierarchii społecznej, a przede wszystkim ludzie, którzy mieli przejść przemianę i inicjację w nowe życie.

Świątynie były oddalone od zgiełku miejskiego, nie ze względu na to, że tak sobie Hawajczycy wymyślili. Natomiast ze względu na to, że Hawaje były niejednokrotnie najeżdżane przez inne kultury i ludzie pochodzący z tych kultur często zabraniali Hawajczykom kultywowania ich tradycji.

Dlatego hawajczycy postanowili ukryć Lomi Lomi przed światem, co spowodowało, że zyskał on rangę czegoś niezwykłego, czegoś nietuzinkowego, czegoś wyjątkowego. Kiedy rada starszych stwierdziła, że kultura hawajska zaczęła zanikać, Postanowiła podzielić się masażem Lomi Lomi ze światem.

Co to znaczy dla nas współcześnie, że masaż Lomi Lomi jest masażem świątynnym?

Warto tutaj wymienić kilka czynników zewnętrznych, które wpływają na masaż i nadają mu wymiaru świątynnego.

Warunki w miejscu masażu powinny wspierać proces wyciszenia klienta. Odpowiedni wystrój i atmosfera miejsca, również mogą mieć wpływ na odbiór masażu, stwarzać poczucie bezpieczeństwa i komfortu, co może wesprzeć klienta w przekierowaniu uwagi z zewnątrz do wewnątrz siebie.

Wyznaczniki świątynności masażu Lomi Lomi Nui

Głównym wyznacznikiem świadczącym o świątynności masażu Lomi Lomi jest jakość, która płynie przez ręce masażysty.

Jaka to jest jakość?

Przede wszystkim jest to jakość, która służy przyjęciu osoby, która przychodzi do nas na taką sesję. Odpowiedniemu zaangażowaniu w tę sesję i tę osobę, która do nas przychodzi objęciu, otuleniu, uznaniu i wsparciu tej osoby w trakcie tego masażu.

W jaki sposób to robimy?

Po prostu masujemy. Jesteśmy tymi jakościami, dajemy osobie, która do nas przychodzi na sesję obecność, otulenie, ukojenie, wsparcie, uhonorowanie, bezinteresowną miłość.

Jesteśmy pewnego rodzaju wsparciem i pomostem, pozwalamy za pomocą tych jakości skontaktować się odbiorcy masażu z wewnętrzną mocą, uznać tę jakość w sobie, z którą przyszliśmy na ten świat.

Ukochać siebie w tej wersji w jakiej jesteśmy na tym świecie i pozwolić sobie na to, by wyjść z tym do świata. Stworzenie takiej przestrzeni i warunków ma pomóc przyjmującemu przejść przez zmianę. Odejść od tego co już jej nie służy i w ten sposób stworzyć przestrzeń do tego, żeby pojawiło się nowe.

Procesy doświadczania jakości, które dajemy w masażu Lomi Lomi stają się pomostem do pozytywnej zmiany w życiu klienta. Jakość, która porusza duszę to główny wyznacznik świątynności masażu Lomi Lomi. Jakości, które poruszają serce drugiej osoby. Jakości energii, płynącej przez ręce masażysty świadczą o tym, że ten masaż jest masażem świątynnym.

Najbliższe Szkolenia i Kursy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bierząco z aktualnymi informacjami na temat kursów, aktualnymi artykułami oraz podcastami.

You have Successfully Subscribed!

Ikona mikrofonu masażysty i kartki z tekstem

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera i nie przegap aktualnych artykułów, podcastów i informacji o kursach masażowych.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!